Plac budowy to miejsce stwarzające zagrożenie dla zdrowia przebywających na nim osób nieupoważnionych, dlatego powinien być dobrze zabezpieczony i solidnie ogrodzony.

Ogrodzenie terenu budowy

Kupiłeś działkę na której ma powstać Twój wymarzony dom. Sprawą oczywistą jest, że wszystkie Twoje myśli krążą teraz wokół tego jak będzie wyglądał, jakiego będzie koloru i gdzie będzie piaskownica, a gdzie garaż. Pamiętaj jednak o tym, że zanim przystąpisz do realizacji swoich planów, musisz odpowiednie zabezpieczyć teren, aby nie narazić nikogo postronnego na niebezpieczeństwo. Ogrodzenie placu budowy jest ważne również z innych względów. Na budowie często znajdują się drogie urządzenia i maszyny, które mogłyby paść łupem złodziei, jeśli plac budowy nie będzie zabezpieczony. 

W sprzedaży jest szeroka oferta ogrodzeń tymczasowych, które doskonale nadają do zabezpieczenia terenu budowy. Warto również zadbać o solidną bramę umożliwiającą wjazd i wyjazd samochodów np. z betonem czy innymi materiałami budowlanymi. Do zrobienia tymczasowej bramy idealnie nadaje się blacha trapezowa, która jest bardzo wytrzymała na wszelkie zmiany pogody i uszkodzenia mechaniczne. 

Etapy budowy

Pierwszym etapem budowy domu jest wylanie solidnego fundamentu, który jest podstawą każdej budowli. Kiedy fundament jest już gotowy i odpowiednio dobrze suchy można przystąpić do wznoszenia ścian. Następnie przychodzi kolej na więźbę dachową. Gdy dom jest już przykryty, to taki stan nazywamy surowym otwartym. Po wstawieniu okien i drzwi mówimy o stanie surowym zamkniętym.

Dach to jeden z najważniejszych elementów domu dlatego powinien być solidny. Nie bez znaczenia jest również wygląd dachu. Walory estetyczne to bardzo ważna sprawa. Przecież dom powinien być obok bezpiecznej przystani Twoją dumą. Bardzo nowoczesnym i jednocześnie wysokiej jakości rozwiązaniem jest blachodachówka. Dobrze zrobiony dach z blachodachówki jest w stanie przetrwać wiele lat, a przecież o to chodzi. W przypadku dachu bardzo istotne jest jego wykończenie czyli rynny i miejsca wokół komina, dlatego położenie dachu najlepiej zlecić firmie, która ma doświadczenie i dobrą opinię.