Okna mają nie tylko wyglądać estetycznie, ale przede wszystkim posiadać określone parametry. Powinny zagwarantować pomieszczeniom ciepło i skutecznie minimalizować straty związane z ogrzewaniem domu. Ich trwałość zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego zostały wykonane , jak i od prawidłowego montażu. Kiedy podczas zimy zaczynamy odczuwać chłód, a latem jest nam gorąco, może to oznaczać, że okna są nieszczelne i trzeba je wymienić. Kiedy należy to zrobić?

Kiedy okna nadają się do wymiany?

Dobrej jakości okna powinny nam posłużyć nawet kilkadziesiąt lat. Ich trwałość i jakość zależy od tego, czy zostały wytworzone w odpowiednich warunkach oraz zgodnie ze standardami produkcji. Tylko najwyższej klasy materiały, są w stanie zagwarantować pełny komfort mieszkania i ich użytkowania. Ludzie często zastanawiają się, kiedy i jak należy wymienić stolarkę okienną?

Remontując dom czy mieszkanie rzadko zwracamy uwagę na okna. Niestety to duży błąd, bo chociaż wad nie widać na pierwszy rzut okna, okna mogą już nie spełniać swoich funkcji. Dlatego raz na jakiś czas warto przyjrzeć się ich szczelności oraz wytrzymałości. Małe rysy czy pęknięcia można zlikwidować, ale niestety przy dużym uszkodzeniu lepiej postawić na nowe okno.

Wymiana okien – jakie wybrać?

Wizualnie może nam się wydawać, że okno wygląda dobrze. Jeśli natomiast odczuwamy zimno a nasze rachunki ciągle rosną to znak, że nadszedł czas na wymianę stolarki okiennej. To normalne, że stare okna po długim czasie użytkowania mogły stracić swoje właściwości izolacyjne. Nowe, solidne okna doskonale zabezpieczą nasz dom przed utratą ciepła, dzięki czemu zmniejszą się koszty ogrzewania.

Dobrej jakości stolarka nie tylko poprawi wygląd budynku, ale dodatkowo sprawi, że wnętrza będą idealnie doświetlone i wentylowane. Podniesie to znacząco komfort domowników, co przekłada się na lepsze samopoczucie. Jak wiemy, dom to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu, dlatego nie warto oszczędzać na jego wykończeniu. Kupując dobre i trwałe materiały, możemy być pewni, że unikniemy w przyszłości przykrych oraz kosztownych remontów.