Dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa ma ogromny wpływ na nastrój przebywających w niej osób. Udowodniono, że wystrój biura ma znaczący wpływ na samopoczucie pracowników, a tym samym na jakość wykonywanej przez nich pracy.  Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego pokrycia podłogi jest bardzo istotny.  Najczęściej wybieranym rodzajem podłóg  są wykładziny podłogowe, które wyglądają estetycznie oraz są niezwykle funkcjonalne.

Wykładziny dywanowe – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Wykładziny dywanowe zyskały swoją popularność, dzięki licznym właściwościom.  Wykładziny dywanowe ocieplają pomieszczenie, nadając mu przytulny charakter. Dodatkowym atutem tego rodzaju podłóg jest wytłumianie pomieszczenia. Wykładziny dywanowe poprawiają akustykę pomieszczenia, wygłuszając niepotrzebne hałasy.  Kolejną zaletą wykładzin dywanowych jest dostępność w wielu wariantach kolorystycznych, co umożliwia łatwe dopasowanie do konkretnych przestrzeni.

Jaka powinna być wykładzina dywanowa do biura?

Wykładzina biurowapowinna być przede wszystkim funkcjonalna. Czynniki na które warto zwrócić uwagę, kiedy chcemy wybrać wykładziny dywanowe do biura:

  • odporność na zabrudzenia,
  • możliwość prania za pomocą urządzeń mechanicznych,
  • trwałość i intensywność materiału na intensywną eksploatację,
  • antystatyczność.

Wykładziny dywanowe – podstawowe rodzaje 

Wykładziny dywanowe występują w dwóch podstawowych rodzajach:

  • wykładziny dywanowe w rolce — są bardzo łatwe w montażu, wystarczy je tylko rozłożyć i odpowiednio przymocować do podłoża.  Minusem tego rodzaju wykładziny jest jej ograniczona szerokość, która może stać się problematyczna w przypadku większych pomieszczeń. W przypadku tego rodzaju wykładzin problem może pojawić się także, kiedy fragment wykładziny zostanie uszkodzony — wtedy wymiany wymagać będzie cała wykładzina.
  • płytkowe wykładziny dywanowe — wykładziny dywanowe w formie płytek sprawdzą się doskonale w małych i dużych pomieszczeniach.  Montaż tego rodzaju wykładziny nie jest tak prosty jak w przypadku wykładziny w rolce, jednak w przypadku wykładzin płytkowych istnieje możliwość wybrania kształtu i rozmiaru płytek, co jest niewątpliwym atutem.

Więcej informacji na stronie https://centrumposadzek.com.pl/.