Każdy, kto przynajmniej w niewielkim stopniu pragnie zrobić coś dla naszej planty – może zacząć od metody małych kroków i stopniowo wprowadzać w życie takie nawyki, które będą służyć naszemu środowisku. Jedną z takich czynności jest zrezygnowanie z plastikowych reklamówek i zamiana ich na… wielorazowe worki na zakupy.

Ekologiczne zakupy

Codzienne zakupy także mogą być bardziej ekologiczne! Coraz więcej produktów nie posiada plastikowego opakowania, dzięki czemu nie musimy rezygnować z ulubionych artykułów spożywczych. Częściej wykorzystuje się papier, a sklepy namawiają swoich klientów do korzystania z wielorazowych reklamówek oraz woreczków na warzywa. Dzięki temu możemy znacząco ograniczyć ilość produkowanego i zużywanego plastiku. 

Woreczki na warzywa z firanki

Jeżeli tylko mamy taką możliwość – warto samodzielnie przygotować wielorazowe woreczki. Najprościej jest uszyć je ze skrawków starych firanek. Jest to materiał najbardziej odpowiedni do transportowania warzyw i owoców, ponieważ posiada niewielkie dziurki, które umożliwiają stały przepływ powietrza. 

Plastikowa reklamówka jest nie tylko mało ekologiczna, ale także nie wpływa dobrze na kupowane przez nas produkty. Trzeba jednak pamiętać, że firanki posiadają różne wymiary oczek, dlatego może spotkać nas niemiła niespodzianka, jeżeli zdecydujemy się użyć ich do przenoszenia drobniejszych artykułów spożywczych. 

Gotowe woreczki wielorazowe na zakupy

Każdy, kto nie posiada zbyt wiele czasu i nie może pochwalić się zdolnościami krawieckimi – może kupić gotowe worki na warzywa i owoce. Nie jest to kosztowny zakup, natomiast dla wielu z nas niezbędny. Gotowy produkt jest bardzo trwały, wykonany z bawełny i idealny do prania w pralce. To jeden z tych gadżetów, który może okazać się niezwykle przydatny i niezastąpiony. Dodatkowo – woreczki sprzedawane są zazwyczaj w komplecie, a każda sztuka posiada inne wymiary.