Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w domu. To miejsce relaksu, odpoczynku i regeneracji, w którym przebywamy aż 1/3 doby. Dlatego powinno być urządzone tak, aby czas w nim spędzany był miły i rzeczywiście sprzyjał odprężeniu.

Sypialnia tanio i ładnie

Najważniejszym meblem każdej sypialni jest łóżko. To miejsce odpoczynku i regeneracji po każdym dniu. Powinno zatem być wygodne i zapewniać komfort i higienę snu. Bardzo popularne stały się, po okresie zapomnienia, łóżka tapicerowane. Pasują one niemal do każdego stylu w jakim utrzymana jest sypialnia. Niezależnie jednak od wyboru ramy łóżka, najważniejszy jest wybór materaca. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, które mają polepszyć nasz komfort. Ceny materacy oscylują od kilkuset do kilku tysięcy złotych i jest to element, na którym nie warto oszczędzać. Przy wyborze materaca należy kierować się własnymi potrzebami, oczekiwaniami i oczywiście możliwościami finansowymi.

Tania aranżacja sypialni

Rynek meblarski oferuje bardzo duży wybór mebli do sypialni. Niekoniecznie muszą one być drogie, aby były efektowne i funkcjonalne. Dobrze dobrane dodatki i bibeloty sprawią, że sypialnia będzie ciepła i przytulna. Kolory ścian powinny być raczej stonowane i spokojne, aby sprzyjały wyciszeniu się. Nie znaczy to, że ma być nudno. Kolorowe poduchy, narzuta na łóżko, czy obraz na ścianie sprawią, że pomieszczenie ożyje. Są to elementy, które, gdy się znudzą, łatwo wymienić. Tania aranżacja sypialni zależy głównie od wyobraźni i kreatywności jej właściciela.

Metamorfoza sypialni

Co jakiś czas lubimy coś zmienić w swoim otoczeniu. Co zrobić, aby tania metamorfoza sypialni przyniosła pożądany efekt? Sypialnia jest miejscem, w którym niewielkie nawet zmiany mogą spowodować poprawę samopoczucia. Najprostszym sposobem na metamorfozę sypialni jest wymiana szafek i lampek nocnych. Można skorzystać z gotowych mebli dostępnych na rynku. Można również użyć w tym celu np. dwóch jednakowych taboretów, krzeseł, czy własnoręcznie wystylizowanych skrzynek po owocach. Wszystko zależy od stylu w jakim będzie utrzymana sypialnia. Tanio i ładnie wcale nie musi się wykluczać. Aby uzyskać efekt zmiany, nie trzeba kupować nowych lampek. Wystarczy wymienić abażurki czy klosze i sypialnia zyska nowy wymiar. Ważne jest, aby światło w sypialni było ciepłe. To nadaje przytulności. Zmiana koloru pościeli, narzuty i poduszek sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na całkowicie odmienione.

Nowoczesność w sypialni

Tania nowoczesna sypialnia –czy to w ogóle możliwe? Owszem! Nowoczesne wnętrza nie lubią zbyt wielu dekoracji i dodatków. Dlatego design sypialni w stylu nowoczesnym, to przede wszystkim nowoczesne łóżko. Oferta jest bardzo szeroka. Możemy kupić łóżko z prawdziwej skóry, z materiałów skóropodobnych czy z materiału. Wszystko zależy od naszego gustu i możliwości finansowych. W oknach królują rolety lub żaluzje. Funkcje dekoratorskie pełni również oświetlenie.

Rośliny w sypialni

Jednym z elementów, które znacząco wpływają na nastrój są kwiaty i rośliny do sypialni. Takie naturalne dodatki poprawiają samopoczucie. Jakie rośliny do sypialni wybrać? Przede wszystkim takie, które oczyszczają i nawilżają powietrze, poprawiając jakość snu. Świetnie sprawdzą się więc skrzydłowiat, palma koralowa, figowiec benjamina, draceny, szeflery, paprocie oraz gerbery. 

Duże i ładne liście difenbachii rewelacyjnie oczyszczają powietrze i nawilżają je. Podobne działanie wykazują liście anturium. 

Niezależnie od stylu, w jakim zaaranżowana jest sypialnia, rośliny to zawsze dobry wybór.

Remont sypialni.

Remont kojarzy się zazwyczaj z dużymi kosztami. Jednak wcale nie musi tak być. Podpowiadamy, jak przeprowadzić tani remont sypialni.

Ściany malowane czy tapeta?

Zmiana koloru ścian to tania zmiana wystroju sypialni. Bardzo popularnym rozwiązaniem są również różnego rodzaju fototapety i naklejki na ściany. Używając ich, wprowadzimy do sypialni wymarzony klimat. Możemy również wizualnie powiększyć pomieszczenie lub wprowadzić żywszy akcent.

Meble – wymiana czy renowacja?

Remont nie musi wiązać się z wymianą mebli i łóżka. Do zmiany wyglądu mebli można użyć oklein meblowych, których jest ogromny wybór. Meble zyskają nowe życie, a sypialnia nowy wystrój. Wygląd mebli drewnianych można zmienić przy użyciu specjalnych materiałów. Są to polerki i farby przeznaczone do tego celu. W ten sposób możemy zmienić kolor, postarzyć i tchnąć nowe życie w stare meble. W przypadku łóżka można wymienić samą ramę, lub jeśli używamy narzuty, sam zagłówek. Zagłówek można wykonać samodzielnie lub zamówić w sklepie meblarskim.