Mieszkanie w bloku, dom jednorodzinny a może szeregówka? Zakup kawałka własnej przestrzeni to poważna inwestycja, często na całe życie. Nawet posiadając odpowiednio wysoki budżet czasem trudno zdecydować, która oferta jest najlepsza. Dom szeregowy to idealne połączenie prywatności i zacieśniania więzi międzyludzkich. Czy kupno szeregówki to dobry plan na przyszłość?

Prywatność przede wszystkim

Chociaż mieszkanie w bloku to czasem najprostsze rozwiązanie, wiąże się jednak z wieloma niedogodnościami. To, co odstrasza najbardziej, to znaczące ograniczenie prywatności. Wspólna klatka schodowa, cienkie ściany, kilkoro sąsiadów na jednej klatce… Trudno zatem mówić o jakiejkolwiek intymności. W przypadku domów szeregowych ten problem znika. Każdy z mieszkańców ma osobne wejście, a mimo to nie musisz rezygnować z sąsiedzkiej pomocy.

Cena i otoczenie

Niejednokrotnie zdarza się, że dom szeregowy jest znacznie tańszy od standardowego mieszkania w bloku, i to o mniejszym metrażu. Szeregówki są zwykle usytuowane blisko centrum miasta, dzięki czemu będziesz miał blisko do wszystkich najważniejszych punktów: do pracy, szkoły, do przychodni lekarskiej. Ponadto możesz liczyć na to, że osiedle będzie zadbane, łącznie ze stanem dróg i dobrym oświetleniem ulicy. Ze względu na okolicę, w jakiej zazwyczaj powstają szeregówki, możesz liczyć na dostęp do zamkniętych placów zabaw i innych przestrzeni rekreacyjnych. 

Wolna, estetyczna przestrzeń

Po zakupie domu szeregowego będziesz miał własny ogródek – czego nie da się powiedzieć o mieszkaniu w bloku, gdzie jedyną formą przebywania na wolnym powietrzu może być balkon. Zyskasz zatem nie tylko miejsce do posadzenia kwiatów lub uprawy warzyw, latem wraz z całą rodziną będziecie mogli spędzać tam wolny czas.

Szeregówki charakteryzują się także ściśle zaprojektowaną, estetyczną architekturą. Nie musisz się zatem martwić o niekorzystne rozwiązania budowlane czy o brzydki wygląd elewacji – osiedla domów szeregowych prezentują się zazwyczaj bardzo schludnie.