Styl skandynawski wciąż króluje we wnętrzarskich trendach. W tym artykule podpowiadamy, jak urządzić salon w stylu skandynawskim.

Jak wygląda salon w stylu skandynawskim?

Salon w stylu skandynawskim jest przede wszystkim jasny, przestronny i pełen naturalnych materiałów. Łączy w sobie ekologię, urodę przedmiotów, komfort i praktyczność. Podstawową zasadą aranżacji w stylu skandynawskim jest pozbycie się zbędnych przedmiotów i dekoracji. Tutaj to meble, desenie i ciekawe wzornictwo minimalistycznych dodatków grają pierwsze skrzypce.
Najważniejsze w aranżacji salonu w stylu skandynawskim są drewniane podłogi oraz jasne ściany. Wnętrze takie ożywia się dodatkami w pastelowych odcieniach.

Salon w stylu skandynawskim – meble

Meble do salonu w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim wykonane z naturalnego drewna – sosny, brzozy czy jesionu. Swoim wyglądem powinny nawiązywać do natury – mieć organiczne kształty i prostą bryłę pozbawioną nadmiernych zdobień. Skandynawskie meble powinny być połączeniem urody, prostoty i praktyczności. Dekoracje w stylu skandynawskim to przede wszystkim jutowe dywany, futrzane poduszki, pledy i tkaniny o grubych splotach oraz lampy rozstawione po całym pomieszczeniu. Cenione są również dekoracje, które jesteśmy w stanie wykonać sami, np. regał z drewnianych skrzynek czy stolik kawowy z palet.