Posadzki żywiczne i mineralne najczęściej stosowane są w obiektach użyteczności publicznej. Jednak, dzięki nowoczesnym technologiom, coraz częściej stosowane są również w domach i mieszkaniach.

Podłoga powinna być estetyczna i ładna. Ważne jest również aby była trwała i łatwa w utrzymaniu.

Posadzki żywiczne – zalety

Posadzki żywiczne powstają na bazie kolorowych żywic lub piasków kwarcowych. Jest to system bezspoinowy, dzięki czemu podłoga jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Nie ma możliwości, aby brud wżerał się w szczeliny czy łączenia, gdyż takowych po prostu nie ma. Do podłóg z żywicy, najczęściej stosuje się żywicę epoksydową, metakrylową lub poliuretanową. Posadzki żywiczne cechują się odpornością na ścieranie, obciążenia mechaniczne, zarysowania. Są one również antypoślizgowe, szybko i łatwo się je nakłada. Posadzka żywiczna jest dobrym wyborem do hal produkcyjnych, garaży, obiektów użyteczności publicznej, jak również do domów, zwłaszcza w dużo uczęszczanych pomieszczeniach, jak przedpokój, czy kuchnia. Wybór rodzaju posadzki żywicznej zależy od rzeczywistych potrzeb inwestora.

Posadzki mineralne i ich zastosowanie

Najczęściej stosowane i najpopularniejsze posadzki mineralne to posypki kwarcowo-cementowe i korundowo-cementowe. Posiadają one wiele zalet, dlatego są chętnie i często stosowane, nie tylko w nowo powstających budynkach, ale również podczas remontów. Wśród najczęściej wymienianych zalet posadzek mineralnych wymienia się:

  • niskie koszty wykonania,
  • szybkość realizacji. Po 24 godzinach od położenia można po niej chodzić,
  • można ją wykonać na istniejącej już starej posadzce,
  • wysoka wytrzymałość na ścieranie, obciążenia i uszkodzenia mechaniczne,
  • powierzchnia łatwa w utrzymaniu.

Innym rodzajem posadzek mineralnych są cienkowarstwowe nawierzchnie samopoziomujące. Można je kupić jako suche mieszanki zapraw, które po wymieszaniu z wodą są gotowe do użycia. W zależności od potrzeb posadzka mineralna może być matowa, polerowana na połysk lub impregnowana. Dzięki wciąż rozwijającym się technologiom posadzki mineralne używane są nie tylko w przemyśle, ale również w domach mieszkalnych, na tarasach, podjazdach czy balkonach. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.