Remont w mieszkaniu bądź domu to coś, czego obawia się wiele osób. Mocno eksploatowane materiały niszczeją jednak z czasem i ich wymiana wydaje się więc konieczna. Jeżeli jesteśmy już zmuszeniu dokonać kilku zmian – warto, by były to dobre decyzje, których nie będziemy żałować. O czym warto pamiętać, jeżeli zaczynamy remont kuchni? 

Ściany w kuchni – kafelki czy malowanie? 

Wybór materiałów do kuchni wcale nie musi być trudny. Musimy tylko dobrze zastanowić się, w jaki sposób użytkujemy to pomieszczenie. Jeżeli naprawdę sporo gotujemy – warto zadbać, by znajdujące się w pobliżu kuchenki ściany były odporne na zabrudzenia. Częste chlapanie oraz mycie może spowodować, że farba zacznie tracić kolor. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem mogą się okazać kafelki. Nie musimy zaraz układać ich na całej ścianie – wystarczy tylko fragment nad kuchenką oraz blatem roboczym i zlewem. 

Doskonałe oświetlenie

Przygotowywanie posiłków może być prawdziwą zmorą, jeżeli zapomnimy o odpowiednim oświetleniu. Gotowanie to czynność, która powinna sprawiać nam przyjemność – a przyjemnie pracuje się tylko w sprzyjających warunkach. W ciągu dnia dobrze jest wykorzystać światło zastane, dlatego blat roboczy powinien być umiejscowiony w pobliżu okna lub innego, ważne źródła światła. 

Jeżeli oświetlenie sufitowe nie jest wystarczające, dobrze jest zainstalować dodatkowe punkt w strategicznych miejscach. Małe lampki sprawdzą się nad kuchenką czy w oszklonych szafkach wiszących. Polecaną opcją jest także instalacja paneli ledowych. 

Jaka podłoga do kuchni?

Kuchenna podłoga dobrze wie, co to znaczy częste mycie! W tym pomieszczeniu najłatwiej o zabrudzenia oraz wilgoć. Jeżeli nie lubimy chłodnych kafelków, warto zastanowić się nad położeniem paneli winylowych. Są odpowiednie do każdego wnętrza i odporne na nadmiar wilgoci. Panele winylowe – dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dlatego możesz śmiało urządzić kuchnię w swoim ulubionym stylu!