Sucha zabudowa wnętrz to idealny sposób na wyremontowanie przedpokoju. Sprawdzi się świetnie, gdy w tym pomieszczeniu jest mało miejsca, a chcemy go dobrze wykorzystać lub nawet nieco zwiększyć powierzchnię. Wystarczy jedynie wynająć odpowiednią ekipę fachowców i mieć pomysł na to pomieszczenie. Warto więc poznać kilka rad, które pomogą nam to zrobić. Wszystkie znajdziesz w tym artykule.

Jak wyremontować mały przedpokój?

Zasada jest bardzo prosta – musimy go maksymalnie powiększyć wizualnie i rozjaśnić. Dzięki temu zyskamy maksimum powierzchni na to, czego potrzebujemy. Warto więc pomalować go w jasnym odcieniu i zadbać o równie świetlisty odcień podłogi. Kiedy natomiast chodzi o powiększenie, sucha zabudowa wnętrz pozwala wykonać półki wewnątrz ścian, w których można schować obuwie lub sezonowe akcesoria, czyli czapki, szaliki albo kapelusze. Nie bez znaczenia jest fakt, by przedpokój łatwo było utrzymać w czystości i by nie roznosić z niego brudu na pozostałe części w mieszkaniu.

Podłoga do przedpokoju – najlepsze opcje

Jednym z lepszych systemów podłogowych do przedpokoju jest posadzka ceramiczna lub panele winylowe. Co ważne, cechuje je łatwość w utrzymaniu na nich czystości i przede wszystkim duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Można również wybrać panele, ale wtedy ich odporność jest dużo mniejsza, ale za to design lepszy. Pamiętajmy, że kupując podłoże do pomieszczeń, które są narażone na zabrudzenia, piasek, błoto i inne plamy, lepiej stawiać na jakość podłogi i stopień jej bezpieczeństwa również dla domowników. Powinna być przede wszystkim antypoślizgowa.

Sucha zabudowa przedpokoju – dlaczego warto?

Sucha zabudowa przedpokoju to nie tylko oszczędność środków, ale i miejsca. Czasami nasz korytarz jest za duży, więc za pomocą płyt gipsowo-kartonowych możemy go podzielić na dwie części, tak, by z przedpokoju nie przechodzić od razu do salonu lub mieszkania. Wtedy dom stanie się oazą prywatności, ale będzie również designerski.