Problemem wielu ludzi mieszkających w blokach jest mały przedpokój, który jest wymagający u trudny w aranżacji. Jak urządzić mały przedpokój aby był ładny i jak najbardziej funkcjonalny?

Mały przedpokój – jaki kolor ścian

Kolor ścian ma ogromną moc. Jest w stanie optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. W przypadku niewielkich przedpokojów najlepiej sprawdzą się oczywiście jasne barwy oraz po prostu biały kolor. Nie tylko powiększą one optycznie wnętrze, ale także je rozjaśnią.

Tapety do małego przedpokoju

W małych pomieszczeniach również świetnie sprawdzą się tapety do przedpokoju. Szczególnie korzystnie wypadną te ze wzorami pasów – dodadzą przedpokojowi głębi i przestronności.

Należy pamiętać jednak, że ściany w przedpokoju narażone są na zabrudzenia, dlatego wszelkie materiały, których używamy powinny charakteryzować się wysoką odpornością na czyszczenie i ścieranie.

Mały przedpokój – podłoga

Podłoga w małym przedpokoju również powinna być jasna. Mając na uwadze, że jest ona wyjątkowo narażona na zabrudzenia oraz wilgoć (woda czy śnieg wnoszone na butach), powinniśmy wybrać taką podłogę, która będzie odporna i łatwa w czyszczeniu.

Do przedpokoju można wybrać jasne płytki, wykładzinę elastyczną czy deski. Świetnym rozwiązaniem jest także posadzka żywiczna.

Podłoga w przedpokoju – posadzka żywiczna

Posadzka żywiczna nie tylko pięknie się prezentuje, ale przede wszystkim jest trwała, odporna na mechaniczne uszkodzenia i łatwa do utrzymania w czystości. Jej nowoczesny lecz uniwersalny design sprawia, że można ją zastosować we wnętrzach urządzonych w każdym stylu.

Co ciekawe, podłoga w przedpokoju także może wpłynąć na optyczne jego powiększenie. Jak? Świetnym na to sposobem jest aranżacyjne scalenie podłogi w mieszkaniu. Daje to świetny efekt, szczególnie, gdy salon jest widoczny już z przedpokoju. Scalenie aranżacyjne polega na zastosowaniu w przedpokoju i salonie dokładnie takiej samej podłogi, co wizualnie podłogę rozciągnie, a co za tym idzie – optycznie powiększy także przedpokój.

Mały przedpokój – dodatki

Jasnego przedpokoju świetnie dopełnią dodatki w żywych kolorach (czerwony, żółty, niebieski). Im ich mniej, tym lepiej, dlatego dobrze, żeby było odpowiednio przemyślane. Do optycznego powiększenia przedpokoju konieczne będzie także lustro – w tym przypadku jak największe. Do lustra należy także dobrać odpowiednie oświetlenie.

Miejsce powieszenia lustra także jest bardzo istotne. Powinno znaleźć się w miejscu, w którym będzie odbijało ładny fragment przedpokoju, a nie na przykład wieszak z ubraniami. To tylko zwiększy wrażenie ciasnoty i bałaganu.