Profile stalowe wykonane są z najlepszej jakości stali. Mają szerokie pole wykorzystania, między innymi w budownictwie, motoryzacji i konstrukcji sprzętów AGD. Ponadto można je z łatwością poddać obróbce – przecinanie, nawiercanie i spawanie. Dzięki takim zabiegom konstrukcja wykonywana z materiałów będzie dostosowana do konkretnego wymiaru, jaki jest potrzebny klientowi. Dodatkowo przez dostosowanie odpowiedniego rozmiaru będą łatwe w transportowaniu. Profile stalowe na rynku dostępne są gołe – z czystej stali lub ocynkowane – cynk to dodatkowa substancja chroniąca profile stalowe.

Profile stalowe – wszystko co warto wiedzieć

Profile stalowe, zwane inaczej kształtownikami stalowymi, mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Najczęściej są wykorzystywane w budownictwie oraz przy konstrukcji maszyn i sprzętów AGD. Dzięki łatwości obróbki można je docinać, spawać i nawiercać według potrzeb i zastosowania. Hurtownia profili stalowych w swojej ofercie zapewnia profile kwadratowe, prostokątne i zamknięte. Dodatkowo specjalizuje się w sprzedaży rur stalowych, które dostępne są w wersji gołej – stalowej lub ocynkowanej – wzmocnionej cynkiem, który daje dodatkowa warstwę ochronną. 

Profile stalowe – praktyczne zastosowanie

Profile stalowe oraz rury stalowe są wykorzystywane w konstruowaniu:

  • maszyn,
  • stropów,
  • bram,
  • ogrodzeń,
  • balustrad,
  • stołów
  • stojaków
  • innych konstrukcji stalowych

Do danej konstrukcji potrzebne są różne wymiary profili stalowych, dlatego jest to umożliwione za pomocą łączenia, spawania, nawiercania i przecinania. Profile stalowe najczęściej wykorzystywane są w produkcji szkieletów ogrodzeń, bram i balustrad. 

Są różne możliwości estetycznego wykończenia profili stalowych, między innymi można je malować specjalnymi farbami proszkowymi, które są przystosowane do właściwości stali, nie szkodzące jej strukturze. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na efekt wizualny, który możemy dostosować do całej elewacji budynku lub terenu. Ponadto profile stalowe są łatwe w montażu i konserwacji.