Pompa ciepła jest doskonałą alternatywą dla ogrzewania gazowego, elektrycznego i olejowego. To ekologiczne i tanie rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności. Urządzenie wykorzystuje energię słońca skumulowaną w glebie, wodzie i powietrzu. W następnym etapie przetwarza do użytecznej postaci i przekazuje do instalacji grzewczej budynku. Co jeszcze warto wiedzieć o tej technologii?
Pompy ciepła – czy warto ogrzewać nimi dom?
Dom ogrzewany pompą ciepła to obecnie bardzo często wybierane rozwiązanie. Nie dość, że gwarantuje bezpieczne działanie, to również w żaden sposób nie zanieczyszcza środowiska. W ten sposób możemy realnie zadbać o środowisko i chociaż w małym stopniu zahamować jego pogarszanie. Pompy ciepła, wykorzystują odnawialne źródła energii, więc podczas ich pracy nie są wytwarzane żadne szkodliwe substancje, jak w przypadku pieca węglowego. Chodzą niezwykle cicho i są proste w obsłudze. Korzyści posiadania jest wiele i z pewnością to warty rozważenia wariant dla domu.
Jedyne o czym nie można zapomnieć, to przed montażem dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami i to przynajmniej u kilku producentów. Tylko w ten sposób dopasujemy najlepsze urządzenie, które zapewni nam wysoki komfort mieszkania i optymalną temperaturę pomieszczeń.
Dom z pompą ciepła – zalety
Dobrze dobrana pompa będzie bez wątpienia bardzo tania w eksploatacji. Jednak największą korzyścią tego urządzenia jest to, że nie musimy posiadać odpowiednich pomieszczeń typu kotłownia, czy miejsca do składowania opału. Pompa ciepła, aby działać musi posiadać jedynie dostęp do prądu.
Nie musimy martwić się także o ciągłe dostawy węgla czy drzewa, jak w przypadku pieca węglowego. Uciążliwe czyszczenie pieca i co gorsza – zanieczyszczanie powietrza coraz bardziej sprawia, że stawiamy na ekologiczne technologie. Wybierając urządzenie grzewcze w postaci pompy ciepła zapewnimy sobie niezwykłą wygodę, ale również wpłyniemy na poprawę powietrza, którym oddychamy. Urządzenie nie produkuje żadnych spalin i jest skuteczne nawet w bardzo niskich temperaturach.