Każdy z nas jest inny – różnimy się pozycjami w jakich śpimy, ulubionymi materiałami pościeli, pod którą nam najwygodniej i upodobaniami dotyczącymi twardości materaca czy wielkości łóżka. Jednak jedno nas łączy – każdy z nas chce spać zdrowo i budzić się bez bólu karku lub mięśni. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą nowoczesne poduszki do spania, które są ergonomiczne i uszyte na miarę potrzeb osób, chcących nareszcie porządnie się wyspać. Dziś opowiemy Ci o tym, jak dobrać poduszkę dla siebie, dziecka lub na prezent dla kogoś bliskiego.

Poduszka, którą pokochasz bez względu na pozycję snu

Na rynku tekstyliów do sypialni, znajdziemy wiele wariantów poduszek. Jedne posiadają puchowe wypełnienie, inne są wykonane z pianki ze specjalnym wkładem, umożliwiającym ergonomię i wygodne ułożenie głowy. Dlatego tak trudno zdecydować się na konkretny typ. Jeśli chcemy mieć pewność, że poduszka będzie wygodna i zdrowa dla naszego kręgosłupa, warto dobrać ją do pozycji w jakiej wypoczywamy. Śpiąc na wznak, postawmy na taką, która będzie odrobinę bardziej płaska od standardowej i dodatkowo umożliwi dobre podparcie dla karku i głowy, gdy w czasie snu przewrócimy się na bok. Idealnym rozwiązaniem są również poduszki ergonomiczne – wyprofilowane tak, że głowa jest na nich idealnie ułożona i żadna część szyjnego odcinka kręgosłupa nie wygina się w nienaturalnej pozycji. Wtedy rano obudzisz się wyspany i raz na zawsze pożegnasz bóle głowy czy sztywność mięśni w obrębie karku i ramion.

Poduszka dla dziecka i bliskich – prezent od serca

Wiele osób stawia na funkcjonalne prezenty. Jednym z nich może być zakup poduszki dla kogoś bliskiego, np. pod choinkę. Gdy w naszej rodzinie ktoś ma problemy z kręgosłupem lub narzeka na to, że źle śpi, podarujmy mu poduszkę, która zapewni mu regenerujący sen. Przykładowo, poduszka dla dziecka powinna być wykonana z naturalnych tkanin. Takie samo musi być również jej wypełnienie. Gdy z kolei chcemy sprezentować poduszkę babci lub rodzicom, postawmy na te ergonomiczne, które perfekcyjnie dopasują się do pozycji, w której będą spać nasi najbliżsi.