Remontując dom czy mieszkanie, jednym z najważniejszych elementów jest wybór podłogi do każdego pomieszczenia. Jaka powinna być podłoga i jakie spełniać warunki, aby zapewnić komfort mieszkańcom?

Czym powinna się charakteryzować podłoga?

Cechy dobrej podłogi to przede wszystkim jej wygląd. To on decyduje czy pomieszczenie będzie przytulne i ciepłe czy też nie. Kolorystyka i wzornictwo to osobisty wybór mieszkańców i zależy od gustów i całościowego designu mieszkania. Podłoga oprócz ładnego wyglądu powinna spełniać kilka warunków praktycznych. Ważną cechą dobrej podłogi jest jej łatwość w utrzymaniu. Nikt nie chce poświęcać zbyt dużo czasu na czyszczenie i pielęgnację. Podłoga powinna być łatwa w montażu i demontażu. Jest to bardzo ważne przy konieczności częściowej wymiany podłogi. 

Rodzaje podłóg

Wśród podłóg najchętniej wybieranych wciąż znajdują się płytki i panele podłogowe. Płytki ceramiczne są bardzo trwałe lecz niestety szybko niszczące i brudzące się fugi stanowią mankament tego rozwiązania. Panele natomiast są bardzo estetyczne, ale po dłuższym użytkowaniu, można zauważyć, że są wytarte w miejscach, w których odbywa się wzmożony ruch. Doskonałym rozwiązaniem na ładną i mocną podłogę jest posadzka winylowa, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. 

Zalety podłogi winylowej

Dzięki technologiom zastosowanym przy produkcji paneli winylowych, podłoga jest bardzo trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jest również bardzo cicha, co oznacza, że nie słychać na niej tupotu ani stóp ani butów. Panele winylowe mają wysoką odporność na ścieranie i można je stosować w miejscach, gdzie odbywa się duży ruch np. w przedpokojach. Winyle są bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu można zaoszczędzić na fachowcach i pokusić się o samodzielne ich położenie. Panele winylowe są wodoodporne, więc można je kłaść również w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą, czyli w kuchni i łazience. Dodatkową zaletą paneli winylowych jest to, że można je stosować na ogrzewanie podłogowe.