Okna drewniane to eleganckie i zarazem nowoczesne wykończenie domu oraz zabezpieczenie wnętrza. Jednak mimo to, nadal wiele osób podchodzi do nich z rezerwą i wybiera te wykonane z PCV. Czy jest jakaś diametralna różnica pomiędzy tymi dwoma materiałami? Które z nich cechuje wyższa jakość? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Okna drewniane – cechy i zalety

Okna drewniane są częściej wybierane z uwagi na estetykę wykonania i design, który wprowadzają do wnętrza. Nie da się odmówić im elegancji i klasycznego stylu. Mogą podkreślić aranżację wnętrza lub stanowić dopełnienie elewacji wykonanej w rustykalnym lub folklorystycznym charakterze. Jeśli jednak chodzi o jakość, nie ma za wielkiej różnicy pomiędzy oknami z drewna a z plastiku. Tak naprawdę wszystko zamyka się do sposobu produkcji i rozwiązań, zapewniających odpowiednią wentylację, ale bez utraty ciepła. Jeśli więc okna drewniane mają odpowiednie okucia i grubość szyb, mogą konkurować z plastikami, a nawet górować nad nimi pod względem standardu wykonania i trwałości. Ostateczna decyzja, co do tego czy w naszym domu zagoszczą okna z PVC, czy drewniane, zależy od zasobności portfela, designu budynku i osobistych upodobań. A co z oknami plastikowymi? Jakie są ich cechy i zalety? Sprawdźmy to.

Okna plastikowe vs. drewniane

Okna plastikowe lub też PCV są najpopularniejsze. Przede wszystkim dlatego, że pasują do elewacji i wnętrza bez względu na jego styl, i wykończenie. Uniwersalne zastosowanie okien plastikowych, wysoka jakość i tradycja – to właśnie tym czynnikom zawdzięczają fakt, że znajdują się praktycznie w 80% polskich domów. Dlaczego? Na pewno większość z nas wspomina czasy, kiedy okna były drewniane, nikłej jakości i bardzo dobrze wentylowały pomieszczenia. Jednak teraz jest zupełnie inaczej. Zmieniły się trendy i sposoby produkcji, więc okna z PCV różnią się od tych drewnianych praktycznie jedynie ramą i wyglądem. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie okna będą trwałe i wpasują się idealnie w Twój dom