Mimo coraz to nowszych trendów wnętrzarskich, minimalizm i styl skandynawski nadal są na czasie. Dlatego chcąc stworzyć wnętrze, które będzie stylowe nawet za kilka lat, warto postawić na te dwa nurty. Pomoże nam w tym wybór idealnej podłogi i dodatków, które nie zestarzeją się wraz ze zmianą trendów w designie przestrzeni. O tym, dlaczego posadzka żywiczna najlepiej sprawdzi się w takim przypadku, przeczytasz w niniejszym artykule.

Posadzka żywiczna – nowoczesna i modna

Łazienka to miejsce, które zawsze kojarzy nam się z czystością i minimalizmem. Dlatego wybierając do niej armaturę, podłogę i wykończenie ścian, warto kierować się surowym stylem, który w tym pomieszczeniu zawsze będzie wyglądał modnie. Posadzka żywiczna idealnie wpasuje się w łazienkę, która będzie zaaranżowana minimalistycznie i schludnie. Wybranie posadzki w jasnych kolorach, dodatkowo rozświetli wnętrze i wizualnie je powiększy. Z kolei szereg zalet wynikających z funkcjonalności posadzki żywicznej, sprawia, że przekona się do niej każdy, kto ceni schludność, sterylność i stylowy wygląd we wnętrzach.

Posadzka żywiczna w łazience – zalety

Największą zaletą posadzki żywicznej jest to, że bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Dlatego doskonale sprawdzi się właśnie w łazience. Koniec końców jest to pomieszczenie, które musimy sprzątać najczęściej. Poza tym, w przypadku tej podłogi nie mamy do czynienia z listwami i fugami, co dodatkowo sprawia, że czyszczenie jest proste. Jasne odcienie posadzki żywicznej powiększą łazienkę, więc warto ją wybrać przede wszystkim wtedy, gdy nie ma w niej okna. Jeśli planujemy zamontować ogrzewanie podłogowe, posadzka żywiczna również umożliwia poprowadzenie tego typu instalacji do łazienki.

Nowoczesna łazienka – co się na nią składa?

Chcąc stworzyć nowoczesną i minimalistyczną łazienkę, nie możemy zapomnieć o armaturze z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Bardzo ważne jest wybranie odpowiednich kolorów tych przedmiotów, by nie było widać na nich zanieczyszczeń. Pamiętajmy o dodatkach – ręczniki, dywaniki, dozowniki na kosmetyki czy nawet oświetlenie; to wszystko ma wpływ na styl każdego wnętrza.