Styl skandynawski charakteryzuje się jasnymi kolorami i przestronnością. Nie oznacza to jednak, że nie można urządzić w stylu skandynawskim niewielkiego pokoju dziennego. Jak to zrobić? Podpowiadamy w tym artykule.

Jak urządzić mały salon w stylu skandynawskim?

Aby urządzić w stylu skandynawskim niewielkie wnętrze, należy kierować się tymi samymi zasadami, co w przypadku salonów dużych. Drewniane podłogi, jasne ściany i dodatki w stylu skandynawskim to klucz do sukcesu. Pamiętajmy jednak o tym, że gabaryty mebli muszą być odpowiednio mniejsze. Postawmy na dwuosobową kanapę na drewnianych nogach zamiast masywnego narożnika. Wybierzmy niewielki stolik kawowy w stylu skandynawskim, albo wygodny i praktyczny fotel.

Mały salon w stylu skandynawskim – dodatki

Styl skandynawski jest ogólnie ubogi w dodatki i stawia raczej na praktyczność przedmiotów. Dekoracjami samymi w sobie powinny więc być futrzane poduszki, dywany jutowe w charakterystyczne paski czy koce o grubych splotach. Bardzo ważnym elementem dekoracyjnym są lampy, które mogą mieć różnorodne kolory nadające wnętrzu charakter.

Przytulny salon w stylu skandynawskim

Drewniane podłogi, jasne ściany oraz białe i drewniane meble kojarzą się raczej z surową atmosferą panującą w pomieszczeniu. Dlatego dodatki w stylu skandynawskim, choć nie może ich być zbyt wiele, powinny sprawiać, że we wnętrzu zapanuje przytulna atmosfera. Ważny jest więc dobór tak niepozornych elementów, jakimi są poduszki i koce oraz lampy.