Rynek pokryć dachowych przeżywa prawdziwy rozkwit. Nowoczesne sposoby produkcji sprawiają, że jedno wydaje się być lepsze i trwalsze od drugiego. A jak jest w rzeczywiści? Który materiał na dach sprawdzi się najlepiej? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Przed zakupem dachu

Zanim zakupimy i położymy dach, konieczne jest wzniesienie więźby dachowej. Już na etapie projektu musimy wiedzieć, jaki rodzaj zadaszenie zostanie wykorzystany. Im lżejsze, tym mniej skomplikowana w konstrukcji krokiew. To z kolei łączy się z niższą ceną projektu, wykonania i samego poszycia. Dlatego dokładnie wszystko przemyślmy. Zestawmy wizualnie styl budynku i kolor elewacji z przyszłym zadaszeniem. W ten sposób dokonamy dobrego wyboru i nasz dom będzie spójny i, co ważniejsze, bezpieczny.

Najlepszy dach, czyli jaki?

Wiele osób wybiera stare i w ich opinii dobre rozwiązania. Najczęściej wybór pada na dachówki ceramiczne. Fakt, to eleganckie i trwałe zadaszenie. Jednak kosztem pięknego dachu często jest konserwacja i usterki, które bardzo szybko powstają na tym właśnie pokryciu. Porasta mchem, pęka od wilgoci i szybko rdzewieje. Szukając równie ładnego i przy okazji eleganckiego dachu, nie pomijamy materiału jakim jest blachodachówka. To imitacja dachówki ceramicznej, z tym że wykonana ze stali i wyróżniająca się na jej tle ponadprzeciętną trwałością.

Blachodachówka – dobry wybór

Chcąc więc położyć na dachu dobre, trwałe i przy okazji tanie zadaszenie, warto rozważyć blachodachówkę modułową. W zależności od wariantu, w którym występuję, idealnie nada się zarówno na nowoczesne jak i klasyczne zabudowania. Przy okazji, dzięki obustronnemu ocynkowaniu i grubej powłoce lakierniczej, jest odporna na korozję i inne negatywne uszkodzenia mechaniczne lub atmosferyczne. Z kolei blacha trapezowa to doskonały zamiennik blachodachówki. Jest jeszcze tańsza, ale w niczym nie uchybia poprzedniczce, gdy chodzi o wysoką jakość i standard wykonania.