Urządzenie dziecięcego pokoju to trudne zadanie. Z jednej strony chcemy, by ponowny remont nie był szybko konieczny, a z drugiej szukamy mebli, które i dziecku przypadną do gustu. Jak wiadomo maluch szybko wyrasta nie tylko z ubrań i butów, ale i z łóżeczka. Jak więc je wybrać, by dziecko mogło w nim spać w nim przez kilka kolejnych lat?

Aranżacja pokoju dla dziecka

Pięciolatek na pewno ma jakieś swoje ulubione postaci z bajek lub książek. Każde dziecko chce otaczać się wizerunkami swoich bajkowych idoli. W tej kwestii najlepiej pójść na uniwersalny kompromis. Jak tego dokonać? Zaproponuj dziecku, aby samo wybrało dekoracje, pościel, dywan i zasłony. Jednak meble i łóżko powinny być w miarę uniwersalne. Co to oznacza?

Drewniane lub białe wyposażenie będzie pasowało do wieku dziecka przez kolejne 5 czy nawet 10 lat. Bibeloty i tekstylia nie są tak kosztowne, więc nie ma problemu, by wymienić je na inne, gdy obiekt uwielbienia malucha się zmieni. Meble z bajkowymi motywami może i prezentują się wspaniale, jednak za rok czy dwa może okazać się, że konieczny jest ponowny remont – wymiana wszystkiego na nowe i kolejne koszty. Warto więc w tej kwestii postawić na prostotę i klasykę.

Jakie łóżko do pokoju dla pięciolatka?

Podobnie rzecz się ma z łóżkiem do pokoju dla malucha. Pięciolatek potrzebuje jeszcze mebla, który będzie asekurować nocne upadki. Nie oznacza to jednak, że musimy kupować typowe, malutkie łóżeczko z barierkami i materacem 60 cm na 200 cm. Wystarczy jedynie wybrać klasyczne, jednoosobowe łóżko, do którego możemy przymocować poręcz. Dziecko z niego nie spadnie, a gdy podrośnie, usuniemy asekurację i nadal będzie mogło z niego korzystać.

Materac dla dziecka

Materace Kraków to wysokiej jakości produkty, na których dziecko wyśpi się zdrowo. Konstrukcje dziecięcych materacy chronią dziecko przed zwyrodnieniami kręgosłupa, a antyalergiczne powłoki zapewnią higieniczny i zdrowy sen oraz zapobiegną pojawieniu się w materacu roztoczy. Warto zdecydować się więc na materac od renomowanego producenta, np. https://expertsnu.pl/.