Jak wybrać krzesła do jadalni?

Rynek meblarski oferuje ogromną gamę kolorów, kształtów i materiałów, z jakich wykonane są krzesła. Dlatego przy ich wyborze dobrze kierować się kilkoma zasadami. Najważniejszymi kryteriami są: wygoda, funkcjonalność, łatwość w utrzymaniu. Krzesła powinny stanowić estetyczny związek ze stołem. Ponadto powinny pasować do aranżacji wnętrza.

Jeśli więc ściany utrzymane są w jasnych barwach, można pokusić się o krzesła do jadalni czarne. Wybór takich krzeseł nada jadalni elegancji i szyku. Aby stworzyć kobiecy, delikatny i romantyczny styl, trafnym wyborem będą krzesła do jadalni białe. Utrzymanie ich w czystości będzie jednak wymagało trochę więcej nakładu pracy. Do wnętrz nowoczesnych pasować będą krzesła do jadalni z metalowymi nogami. Mogą mieć one zaokrąglone siedziska w dwóch kolorach. Ustawione naprzemiennie spowodują, że jadalnia będzie wyglądała przyjemnie i, przy dobrze dobranych kolorach, wprowadzona zostanie radosna atmosfera. Krzesła do jadalni brązowe sprawdzą się w pomieszczeniu jasnym, a w połączeniu z drewnianym stołem stworzą bardzo ciepłe wnętrze. Dużą popularnością cieszą się także tapicerowane krzesła do jadalni. Dokonując jednak takiego wyboru, trzeba wiedzieć, że tapicerka wymaga szczególnej  pielęgnacji. Nowoczesne krzesła do salonu i jadalni świetnie sprawdzą się natomiast w modernistycznych wnętrzach, podkreślając ich niepowtarzalny charakter. Jeżeli w domu są dzieci, konieczne będzie specjalne krzesło do jadalni dla dziecka.

Jak dbać o krzesła w jadalni?

Aby krzesła służyły jak najdłużej, należy pamiętać, że wszelkie zanieczyszczenia nie mogą pozostawać zbyt długo na ich powierzchni. Wnikanie zanieczyszczeń powoduje niemożność doprowadzenia tapicerki do jej stanu pierwotnego. Do czyszczenia krzeseł tapicerowanych należy używać specjalnych środków chroniących powierzchnię krzesła. Można także czyścić tapicerkę ciepłą wodą i miękką ściereczką. Wybierając krzesła do jadalni, ważnym aspektem jest, kto przy tym stole będzie zasiadał. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, a wybór padnie na krzesła do jadalni z materiału, przysporzy to wiele dodatkowej pracy. Dzieci swoimi rączkami mogą pozostawić na materiale plamy i zabrudzenia, które mogą okazać się bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe do usunięcia. Dobrym pomysłem jest w takiej sytuacji, aby dziecko miało własne miejsce do spożywania posiłków.

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze krzeseł jest, poza wyglądem, wygoda siedzenia. Krzesła powinny być dobrze dobrane do wysokości stołu i dawać całkowite poczucie komfortu podczas i po posiłku. Warto więc nabyć krzesła do jadalni z oparciem. Zapewnią one bezpieczeństwo starszym dzieciom, a dorosłym pozwolą na swobodną pozycję przy stole.

Krzesło do jadalni dla dziecka

Doskonałym rozwiązaniem są specjalne krzesła dla dzieci, które mogą służyć jako krzesło do karmienia, a po ściągnięciu tzw. nakładki, można je dostawić do stołu, aby dziecko mogło zjeść posiłek wspólnie z dorosłymi. Jest to bardzo ważny element dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Na rynku znaleźć można krzesła plastikowe i krzesła dla dzieci drewniane. Ważne jest, aby krzesło miało regulację wysokości. Łatwo wtedy dostosować jego wysokość do wysokości stołu. Barierka zabezpieczająca i pasy bezpieczeństwa powinny być możliwe do demontażu, aby krzesło „rosło” razem z dzieckiem. Takie krzesło posłuży kilka lat i nie narazi rodziców na dodatkowe koszty.