Wybór odpowiedniej posadzki do domu lub lokalu użytkowego może nastręczyć wielu problemów. Jaki rodzaj wybrać? Która z nich będzie najlepiej komponować się z resztą Twojego mieszkania? Wiele osób na pewno zadawało sobie takie pytania. Odpowiednio dobrana posadzka może znacząco podkreślić charakter danego pomieszczenia.

Wykładziny dywanowe

Dla wielu osób wykładziny dywanowe to synonim mody z czasów PRL-u. Nic bardziej mylnego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, z dużą ilością wzorów i kolorów. Jakie zalety niosą ze sobą wykładziny dywanowe? To przede wszystkim komfort i wygoda. Zauważalnie poprawiają akustykę, zapewniają estetyczny wygląd oraz często są rekomendowane na ogrzewanie podłogowe. Co równie istotne, są bezpieczne dla osób borykających się z alergią i bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. Sprawdzą się idealnie w Twoim salonie, dodadzą przytulności sypialni, a także charakteru jadalni.

Posadzki żywiczne

Są głównie przeznaczone do obiektów przemysłowych, takich jak parkingi, magazyny, zakłady produkcyjne. Mimo to, stają się coraz bardziej popularne w domach i mieszkaniach. Ich zalety? To łatwość w aplikacji. Posadzki zapewniają także duże bezpieczeństwo – są antypoślizgowe. Łatwe do utrzymania w czystości, spełniają najwyższe standardy higieny. Są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, obciążenia, zarysowania i ścieranie. Posadzki żywiczne to także wysoka jakość, estetyka i komfort w użytkowaniu.

Posadzki mineralne

Posadzki mineralne są przede wszystkim rekomendowane w lokalach użytkowych, takich jak bary i restauracje. Ich największą zaletą jest przede wszystkim wysoka odporność mechaniczna. Są estetyczne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Obecnie coraz częściej posadzek mineralnych używa się także w formie dekoracyjnej – stanowią idealne, cieszące oko uzupełnienie Twojego wnętrza. Ich zalety? Wysoka estetyka wykonania, a co za tym idzie – oryginalne i niepowtarzalne wzory. Posadzki mineralne dekoracyjne idealnie sprawdzą się w ogrzewaniu podłogowym, posiadają idealnie gładką powierzchnię i są odporne na uszkodzenia.