W łazience nie spędzamy aż tak wiele czasu co w salonie czy kuchni. Mimo to jest to pomieszczenie, które jest najbardziej narażone na zanieczyszczenia i wymaga częstego sprzątania. Nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim higienicznych. Urządzając łazienkę, warto wybrać materiały, które będą łatwe do czyszczenia i utrzymania czystości i które nie będą chłonąć wilgoci. Jednym z najistotniejszych wyborów jest więc wybór odpowiedniej podłogi.

Jak wybrać podłogę?

Klasyczne płytki powoli stają się przeżytkiem. Furorę robi posadzka żywiczna, drewno i wykładzina LVT. Jednak czy drewno aby na pewno będzie pasować do łazienki? Nie zawsze. Dlatego lepiej postawić na pewne i bezpieczne rozwiązania. Łazienka to miejsce, w którym korzystamy z wody – to oczywiste – więc kupując podłogę, bierzmy pod uwagę to, czy podłoże nie nasiąknie wilgocią, nie uszkodzi się od nadmiaru wody.

Kolor ma znaczenie

Co z kolorem? Jeśli nie uśmiecha nam się kilka razy dziennie wycierać posadzki, lepiej wybrać ciemniejsze lub wzorzyste podłogi. Białe, kremowe i pastelowe kafelki szybko się brudzą. Wystarczy dosłownie kilka kropel wody, które spadną na podłogę w czasie mycia rąk lub brania prysznica, a ciemne zacieki widoczne na posadzce gotowe.

Jaką podłogę wybrać do łazienki?

Przede wszystkim kieruj się tymi trzema zasadami:

  • ciemniejsze i wzorzyste podłoże,
  • antypoślizgowe i odporne na ścieranie,
  • łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu na nim czystości.

Jeśli nie masz czasu na codzienne porządki w łazience, mycie podłogi i usuwanie zacieków, to kupienie mało wymagającej, wysokiej jakości posadzki z pewnością się opłaci. Przechodząc na tę stronę: https://centrumposadzek.com.pl/, możesz obejrzeć piękne posadzki do łazienki. Spełniają one wszystkie 3 wyżej wymienione cechy doskonałej podłogi.