Wiele osób decyduje się na budowę własnego, nowego domu, który będzie dopasowany do wszystkich potrzeb domowników. Bywają jednak i tacy śmiałkowie, którzy wolą zakupić gotową nieruchomość, a do tego odrobinę wiekową. Jakie okna będą najlepsze w przypadku starego budownictwa? Na co zwrócić uwagę podczas remontu?

Nowy czy wiekowy dom? 

Okazuje się, że wiekowe nieruchomości także mogą prezentować się doskonale. Zdecydowanie stare budownictwo także posiada wiele zalet, których niekiedy brakuje nowoczesnym projektom. Warto jednak pamiętać, że budując nowy dom to my decydujemy, w jakich miejscach pojawią się okna i drzwi oraz z jak dużej ilości dziennego światła chcemy skorzystać. 

Gotowe budynki nie zawsze dają nam taką swobodę – niektórych ścian lepiej nie wyburzać lub nieopłacalne okazuje się wstawienie dodatkowego przeszklenia. Co zrobić w takim przypadku? Najlepiej wybrać takie okna, które będą pasować nie tylko wizualnie, ale zachwycą także swoja funkcjonalnością. 

Najlepsze okna do starego domu 

Warto w pełni wykorzystać wszystkie możliwości gotowego i zrealizowanego już projektu. Postarajmy się, aby stare okna zostały wymienione na nowe, dzięki czemu uzyskamy odpowiednią szczelność i pozbędziemy się problemów z uciekającym ciepłem. W miarę możliwości warto poszerzyć także gotowe otwory – należy się jednak upewnić, czy jest to bezpieczne i nie wpłynie na stan konstrukcji.

Okna PCV wykonane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że posłużą nam bardzo dobrze przez wiele lat. Wersja z tworzywa sztucznego ma niekiedy więcej zalet niż wariant drewniany. Aktualne wzory i kolory dostępne na rynku doskonale wpasowują się nawet w wiekowe budownictwo. 

Takie okna to idealna inwestycja. Jeżeli w kupionej nieruchomości nie ma zbyt wielu okien – starajmy się wybierać te modele, które mają jak największą powierzchnię szyby, a dodatkowo jasne ramy. To sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe oraz lepiej doświetlone.