Budowa domu to nie tylko radość, ale też ogrom pracy. Na jego konstrukcję wiąże się wiele elementów, od ścian po dach. Producenci tworzą coraz więcej modeli posadzek, okien, parapetów, bram, zadaszeń, by sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagającego klienta. Niektórzy twierdzą, że okna to pewnego rodzaju wizytówka domu – oczy na świat. Jedni uwielbiają światło i wybierają ogromne okna, by wpuścić jak najwięcej zewnętrznego świata do środka. Inni natomiast wybierają mniejsze okna i ograniczoną ilość, tworząc tym samym klimatyczne wnętrza w zaciemnieniu, dodając do tego lampy i zasłony. Rozwiązań jest naprawdę wiele – ile ludzi tyle zastosowań montażu okien.

Trendy we wzornictwie okien

Współczesne okna są zupełnie inne, niż te sprzed kilkudziesięciu lat. Ogromny postęp, jaki dokonał się w ich produkcji, przyniósł udoskonalenie techniczne okien. Zmiany obejmują nie tylko wyglądu okien, jak i pełnione przez nie funkcje. Okna Częstochowa są na tyle prostą konstrukcją, że mogłoby się wydawać, że w ich wyglądzie nic się nie zmieni przez lata. 

Okazuje się jednak, że producenci stale pracują nad nowymi rozwiązaniami, które mają na celu uatrakcyjnić ich wygląd. Obecnie na rynku można zauważyć trend wykorzystania wielkich, przestronnych okien, które wpuszczają do wnętrza więcej światła. Wpływa to na nasze lepsze samopoczucie i komfort przebywania w domu, a także uatrakcyjnia wygląd obiektu, czyniąc go bardziej nowoczesnym. W najnowocześniejszych modelach obserwujemy trend ukrywania skrzydła okiennego. Nowoczesne okna tworzą zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony jednolitą płaszczyznę o wyraźnych konturach. Dzięki temu dom zyskuje elegancki, harmonijny efekt wizualny.

Rodzaje okien

Wybierając okna do domu w pierwszej kolejności zawsze należy zwrócić uwagę na ich jakość. Niezależnie czy wybierzemy okna z plastiku czy z drewna, musimy być pewni, że posłużą nam na lata. Nie warto oszczędzać na zakupie okien, bo w efekcie szybko okaże się, że potrzebny jest szybki remont. Skutkiem zamontowania słabych gatunkowo okien będzie nadmierna utrata ciepła, tym samym podniesienie rachunków za ogrzewanie. Najpopularniejsze rodzaje okien:

  • okna PCV,
  • okna drewniane,
  • okna aluminiowe.

Więcej na stronie: http://dwd.pl.