Budując lub remontując dom, warto zainteresować się systemami suchej zabudowy. To nowoczesne i przede wszystkim niezwykle lekkie technologie budowlane, które sprawdzą się idealnie do wykończenia wnętrz. Poznaj jej wszystkie zalety i zastosowanie.
Zalety suchej zabudowy
Sucha zabudowa wnętrz to przede wszystkim nieograniczone możliwości aranżacji Twojego domu i świetna alternatywa dla tradycyjnych mokrych technologii. Przede wszystkim daje nam ogromną swobodę w aranżacji wnętrz, a także podkreśla wszelkie walory użytkowe pomieszczeń. Ponadto, sucha zabudowa jest niezwykle lekka i bardzo szybka w montażu, dzięki czemu ściany można stawiać w niemalże każdym miejscu.
Niezwykle istotną zaletą suchej zabudowy jest jej wysoka ognioodporność. Hamuje ona nagły wzrost temperatury w momencie pożaru i jego nagłe rozprzestrzenianie się. Dzięki bardzo dobrym właściwościom akustycznym, przegrody, które zostaną wykonane w systemie suchej zabudowy wnętrz i na przykład wypełnione wełną mineralną, sprawdzą się świetnie w tłumieniu hałasu.
Sucha zabudowa – zastosowanie
Dzięki mnogości swoich zalet, a przede wszystkim niezwykle łatwemu montażowi, sucha zabudowa posiada niezliczoną ilość zastosowań. To równocześnie jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań budowlanych. Sprawdzi się świetnie zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i obiektów użyteczność publicznej, takich jak centra handlowe, biura czy hotele.
Sucha zabudowa do wnętrz świetnie sprawdza się do wykonywania ścian działowych, co równocześnie gwarantuje dużą możliwość rozplanowania przestrzeni zgodnie z wizją inwestorów lub projektantów. Z kolei sufity podwieszane, które również można z powodzeniem wykonać za jej pomocą, spełniają funkcje zarówno użytkowe jak i dekoracyjne. Zamaskują wszelkie nierówności, ukrywają nieestetyczne instalacje, które psują wygląd wnętrza i optycznie obniżają pomieszczenia. Ponadto, sprawdzą się idealnie jeśli chcemy zamaskować stary i zniszczony sufit.