Parapet wewnętrzny zazwyczaj kojarzy nam się z PCV lub drewnem. To standardowe rozwiązania wykończeniowe, które pasują do większości stylów, w jakich aranżowane są współczesne mieszkania. Jednak na rynku dostępnych jest jeszcze wiele innych modeli parapetów, które być może przypadną Ci do gustu, mimo że są wyprodukowane z innych materiałów. O tym, jakie trendy w wykończeniu mieszkania będą modne w nadchodzącym roku, przeczytasz w tym artykule.

Kamienne parapety – industrialny detal wykończeniowy

Parapety wewnętrzne wykonane z kamienia stają się coraz popularniejsze. Przede wszystkim ze względu na swój niepowtarzalny design. Poza tym, parapety tego typu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie blakną ani nie żółkną pod wpływem promieni słonecznych. Wybierając tego typu parapet, zyskamy pewność, że będzie on solidny i elegancki nawet kilka lat po zamontowaniu. Na pewno spodoba się wszystkim osobom, które uwielbiają kwiaty. Nawet kilka ciężkich donic ustawionych na parapecie z kamienia nie zniszczy go. W razie rozlania na nim wody, ta nie wsiąknie, nawet gdy od razu jej nie zetrzemy. Czy tego typu parapet ma wady? Zasadniczą jest styl – industrialna surowość, jaka bije z parapetów kamiennych może być przełamana przez dekoracje, które na nim postawimy lub zasłony w ciepłych barwach.

Parapet z PCV imitujący drewno

Drewniane parapety to kosztowna inwestycja. Wymagają również odpowiedniej pielęgnacji i nie są tak solidne, jak te z kamienia czy właśnie PCV. Dlatego producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, projektując parapety wewnętrzne wykonane z plastiku, ale kolorem i designem imitujące drewno, np. dębowe lub sosnowe. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni kolor, by w swoim wnętrzu wprowadzić przytulny styl z nutą drewna.