Chłodne, minimalistyczne i surowe wnętrza stają się coraz popularniejsze. Wszystkie nowe trendy wnętrzarskie opierają się na wykorzystaniu surowców, kojarzących się ze stabilnością, chłodem i sterylną czystością. Przykładem materiału, obecnie pożądanego w mieszkaniach i domach – które są na czasie – jest właśnie beton. O tym, jak z jego pomocą zaaranżować swoje cztery kąty, przeczytasz poniżej.

Beton – wyznacznik luksusu i mody we wnętrzu

Drewno, rośliny i delikatne tkaniny we wnętrzach, kojarzące się w przytulnością, powoli schodzą na drugi plan. Teraz swoje 5 minut przeżywa materiał, kojarzący się głównie z surowością i chłodem, ale i odrobiną luksusu. Beton, jest przykładem substratu, który wprowadza do wnętrza wszystkie cechy, kojarzące się z klimatem industrialnym. W zestawieniu z eleganckimi dodatkami i meblami w nowoczesnym stylu, tworzy dotąd nie goszczący we wnętrzach, styl surowy.

Dzięki betonowi, możemy zaaranżować swoje mieszkanie w zgodzie z najnowszymi trendami i przy okazji zyskać materiał odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, prezentujący się majestatycznie i drogo. Beton świetnie sprawdza się w pomieszczeniach typowo użytkowych – kuchnia, łazienka, przedpokój to najlepsze miejsca do pokazania możliwości wystrojowych betonu w pełnej krasie. Jednak, kiedy nie do końca wiemy, czy taki charakter we wnętrzu nam się spodoba, możemy wprowadzić jedynie drobne detale z tego materiału, które znajdą się na tarasie lub balkonie. Mowa o donicach i meblach ogrodowych.

Rodzaje betonu a zastosowanie we wnętrzu

Beton, który możemy wykorzystać w swoim wnętrzu jako element dekoracyjny lub funkcyjny (lampy, blaty czy wyspy kuchenne) różni się od tego, który wylewamy pod posadzkę lub do stworzenia fundamentów domu. Beton to wysokiej klasy materiał do prac budowlanych i konstrukcyjnych. Jeśli natomiast chodzi o substrat z którego tworzy się wyposażenie nowoczesnych mieszkań, wtedy mowa o betonie architektonicznym. Skład betonu w zależności od jego przeznaczenia, diametralnie się różni. Dlatego nim zamówimy ten materiał, musimy wiedzieć, jakie parametry sprawdzić i którą klasę wybrać.