Blachodachówka to jedno z najpopularniejszych zadaszeń w ostatnich latach. Nie ma się co dziwić – jej cena jest stosunkowo niska i pozytywnie nieadekwatna do jakości. Dlatego, jeśli nie wiesz, na jaki dach się zdecydować, a nie chcesz pozostawiać wyboru przypadkowi, to koniecznie zobacz, dlaczego blachodachówka może okazać się rozwiązaniem szytym na miarę Twoich możliwości finansowych. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć, czytając ten artykuł do końca.

Blachodachówka – co ją wyróżnia?

Szukając dachu w niskiej cenie i dobrej jakości, nie mamy za dużego wyboru. Wiadomo, że klasyka, czyli dachówka ceramiczna lub gont, to nie są rozwiązania na każdą kieszeń. Szukamy więc dalej i okazuje się, że blachodachówka to poszycie, na które możemy sobie pozwolić.

Na rynku znajdziemy kilka typów tego materiału. Począwszy od blachodachówki z posypką, a skończywszy na ocynkowanej. Która z nich będzie najlepsza? Jeśli zależy nam na jak najmniejszym nakładzie pracy, to ocynkowana jest dobrym wyborem. Specjalna powłoka zabezpiecza blachę przed rdzą, kwaśnym deszczem, uszkodzeniami mechanicznymi i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Co z montażem?

Warto wspomnieć, że ten typ zadaszenia szybko się montuje. Moduły pokrycia są łatwe do przetransportowania i zainstalowania na więźbie. Dach z blachodachówki warto dodatkowo ocieplić, ponieważ nie posiada ona właściwości absorbujących dźwięki. To kłopotliwe, szczególnie, kiedy na poddaszu będą pokoje użytkowe.

Opcja na każdą kieszeń – blacha trapezowa

Twój dom w nowoczesnym stylu może jeszcze więcej zyskać, gdy położysz na nim blachę trapezową. To pokrycie jeszcze tańsze niż blachodachówka i przede wszystkim, równie wytrzymałe. Chcąc więc wybrać zadaszenie dobrej jakości i przy tym nie obciążające budżetu przeznaczonego na wykończenie budynku, blacha trapezowa, to strzał w dziesiątkę. Nie musisz już martwić się o to, że zabraknie środków, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Blacha trapezowa jest ekonomicznym, trwałym i wysokiej klasy poszyciem, na które decyduje się coraz więcej deweloperów.